Testo za pico

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

tema odprta - 25. okt 2005 14:54 | ogledi: 12.064 | odgovori: 38

Kuharski mojstri, pomagajte. Kako naj naredim testo za pico, da je fino rahlo in da nič ne hrusta?? Meni ga ne uspe narediti. Je vedno hrustljav, kar nekateri obožujejo, jaz pa imam raje mehkega in rahlega. V čem je skrivnost?? Jaz delam testo iz mleka, kvasa, ščepca soli in sladkorja, olja in moke in najprej naredim kvasec...

Se vidi, da sem bolj mlada gospodinja

Elen

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. okt 2005 16:29

Elen, jaz testo za pico vedno naredim v aparatu za peko kruha in je vedno zelo rahlo. Mogoče bi pa pisala Miklavžu ali Dedku mrazu za ta aparat, če ga mogoče še nimaš. Sedaj se ga resnično dobi že zelo poceni.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

25. okt 2005 16:44

Elen, jaz za puhasto testo za pico uporabim radensko. In deluje, preverjeno. Pa dovolj dolgo ga moraš vzhajati - eno uro na sobni temperaturi ali tudi na radiatorju. Rata čisto penasto in puhasto. tjas

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

25. okt 2005 17:31

Aja Tjas........jaz sem mislila da je radenska samo za v palačinke....da so bolj rahle.....hvala na ideji....ne vem kako nisem sama sklepala.... cukrček

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

25. okt 2005 19:27

delam enako kot nadaM, res, piši Dedku Mrazu, da ti prinese kruhomat, pa še hitro boš gotova s testom, pa nobene packarije, testo pa je super! Je pa res, da je veliko boljše, če ga dalj časa vzhajaš! Galja

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

25. okt 2005 19:50

Hojla! Jaz pa testo za pico naredim enako kot za kruh. Res je potem to bolj debelo testo, ampak mi imamo to radi. Ponavadi pečem pico v soboto. Zjutraj zamesim testo. Potem grem na trg. Ko pridem domov je testo ravno prav vzhajano. Lep pozdrav miha-ela

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

25. okt 2005 20:02

Neverjetno, jaz bi morala vprašati obratno. Vedno imam mehko testo pa tako bi rada enkrat naredila hrustljavo pizzo. Torej, tako kot miha-ela, naredim testo kot za kruh, običajno v kruhomatu, pustim, da malo kipne, če smo lačni pa prav nič. V pekač položim peki papir, si vlijem malo olja na roke in ga brez valjanja raztegnem po vsej površini pekača. Po robu pustim malo bolj debelo.

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

25. okt 2005 22:01

Meni pa kar ustreza pizza po receptu Šefa kuhinje, ki je v forumu. Vsem nam je všeč, ker je dodan jogurt in je malce drugačna. Skratka, na pol kg pizza moke dodam 2 žlički soli, 2 žlički sladkorja, 1 vrečka suhega kvasa in prilijem toplo vodo, ki ji dodam cel jogurt in žlico olivnega olja. ZIMA

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

26. okt 2005 7:18

Župca, hrustljavo testo pride po receptu "pivska pica".Je v bazi receptov. breda

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

26. okt 2005 7:28

Joj, točno! Hvala punce za tole idejo za Miklavža in Dedka mraza. Do takrat pa se bo treba zadovoljiti s starim načinom priprave. To me zanima, kot je opisala zima, kakšne sestavine uporabljate. Ali tudi delate naprej kvasec ali kako? Jaz sem se tega načina naučila od mami in le tega znam. Ne rečem da ni okusen in dober, le ni tak kot bi si ga želela JAZ...saj me razumete, kajne... Elen

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

26. okt 2005 9:09

Elen, vrečko suhega kvasa samo enostavno stresem v moko k ostalim sestavinam, predhodno nič ne vzhajam. Samo še premešam oz.pregnetem in dam vse skupaj vzhajat za kakih 20-30 minut. Zgodilo se je že tudi, da ni bilo časa za vzhajanje, pa je pizza izpadla tudi čisto super. ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti